معرفی گروه مهندسی کویر مرکزی
  • ثبت نام

گروه مهندسی کویر مرکزی در سال 1359 توسط مدیران شرکت آقای مهندس غلامعباس هوشمند (فوق لیسانس برق کنترل - قدرت) و خانم مهندس مهین پهلوان حسینی (مهندس شیمی) که هر دو از فارغ التحصیلان دانشگاه ایالتی IOWA آمریکا بوده اند تاسیس و شروع به کار نمود. شرکت در ابتدا تصمیم به ساخت باتری های سرب، اسید و نیکل، کادمیوم را داشت و طی آن مذاکراتی با طرف انگلیسی انجام گردید ولی به علت محدودیت های داخلی، موفق به اجرای برنامه نشد.

پس از آن همزمان با فعالیتهای متعدد در زمینه های آب ژاول، دستکش های صنعتی، کارخانه گلیم و پتو به بررسی تکنولوژی های روز دنیا پرداخت و بالاخره در سال 1371 تصمیم به آوردن آخرین تکنولوژی کاغذ دیواری (کاغذ دیواری چرمی) به ایران گرفت. این محصول که پلاسکا نامیده شد برای اولین بار در خاورمیانه تولید می گردد.

 شرکت گروه مهندسی کویر مرکزی علاوه بر موارد فوق، در سال 1378 اقدام به احداث مزرعه مکانیزه 40 هکتاری گردو نمود که به عنوان مزرعه نمونه توسط اداره کشاورزی و استانداری یزد مورد تشویق و تقدیر قرار گرفت و لوح سپاسی تقدیم به شرکت شد.

همچنین این شرکت در زمینه معدن فعالیتهایی را آغاز نموده و دارای معادنی شامل مرمریت (در 3 رنگ صورتی، کرم، چر طاووسی) و گرانیت (قرمز) می باشد که در حال رایزنی برای یافتن شرکت های معتبر جهت همکاری برای استخراج و فروش می باشد.

هم اکنون شرکت گروه مهندسی کویر مرکزی دارای کادر مدیریتی و تخصصی متشکل از مهندسین برق (کنترل-قدرت)، برق(مخابرات)، ICT، مکانیک، معماری، CIS و مدیریت صنعتی است که در حال کنترل و گسترش فعالیتهای شرکت می باشند.